<<  2/58 >>

Sekumpul a ochutnávka kávy s novými Maj frends

 • Zablúdený šoféris
 • Ochutnávka hovienok v podobe cibetkovej kávy
 • Kúpanie sa v MEGA vodopáde

Dnes sme s našimi novými “Maj frends” strávili fajnovučký deň. Keďže sa mi pred 2 mesiacmi veľmi páčilo kúpanie sa pod vodopádom a vnímal som to ako super zážitok, tak som to automaticky odporúčal aj Alexandre a Dávidovi s ktorými sme si to dobrodružstvo užili.

Píšem šoférovi s ktorým mám len super skúsenosti. 
Dohodli sme sa, ako by mal náš deň vyzerať a tiež čas, kedy nás vyzdvihne. Najskôr šiel pre “Maj frends”, kde bol presný ako hodinky. Naskákali do auta a vybrali sa za nami do Ubudu.
Keďže GPS tu funguje ako sa jej chce, tak sa stalo nasledovné.

Šoféris (česky hovoriaci Balijec) píše…

 • už sem tady Michale
 • schmatneme ruksaky, dáme šľapky a utekáme von
 • auto nikde, tak píšem, že kde tady??
 • no tady, na tom velkým parkovišti 
 • ale my tady nemáme velké parkovište…teda my nemáme žádné
 • tak mi posiela foto okolia (nič mi to nehovorilo) a zdieľa svoju polohu
 • Zdieľam aj ja svoju a píšem mu, že je 15 minút autom od nás…, že je ďaleko
 • Jeho čeština je dobrá, ale občas (hlavne správy) nie sú najlepší komunikačný nástroj 

Stále stojí na tom parkovisku, tak berieme skúter, že fičíme za ním. 15 minút cesty, prichádzame na to veľké parkovisko ovešaný ruksakmi, technikou…, ale medzičasom sa nás vybrali hľadať… tak otáčam a pálime naspäť na naše ubytko. Po chvíli nás našli, ale tá chvíľa od prvej sms, že “jsme tady Michale” trvala 50 minút :)) Predierame sa vo vyklímovanom aute stále hore kopcom smer

Sekumpul, ale predtým sa stavíme ochutnať cibetkovú kávu. Ukázali nám plantáž, spiace cibetky (keďže veľa kakali, museli odpočívať) :D
Posadili nás za stôl…pred nami pozalievala lokálka veľa druhov čajov a káv na ochutnávku. K dispozícii sme mali aj popis k jednotlivým nápojom. Ak sa ti niečo veľmi zapáči, nie je problém si tam hneď čaj/kávu aj zakúpiť samozrejme. Nasledoval celkom dlhý a pre auto náročný presun k blízkosti vodopádu. Cesta s lokálnym sprievodcom, (ktorý je super na stráženie vecí dolu pri vodopáde) trvala asi 30 minút a dolu kopcom nebola až tak náročná. Výhľad po ceste je jednoznačne perfektný, čo sa na foto ani nedá zachytiť.

Rád by som ti sprostredkoval ten dokonalý výhľad a tú emóciu, ale toto treba len zažiť!

Zišli sme dolu, vyzuli “pantofle” prešli cez jemný prúd v malej riečke, ktorá sa tvorila z vodopádu, otlačili si na pár kameňoch päty a palce a boli sme tam…tesne pod vodopádom…v okolí bolo viacero ľudí, ale kúpať sa ide len málokto a doteraz neviem prečo. Ten pocit…tá sila vetra od padajúcej vody je dychberúca a to doslova! 
Ak si otočený čelom k vodopádu je problém sa nadýchnuť. Nikdy samozrejme nechoď až priamo pod vodopád!!! A duplom keď vidíš ako hystericky kričí na teba frajerka keď prekročíš (podľa nej) bezpečnú hranicu :)

Vybehnúť naspäť k autu dá zabrať, ale stojí to jednoducho zato. Šoféris vravel, že tam nechodí veľa turistov len preto, že sa im nechce. Ale letieť hodiny na ostrov sa im chce. 30 minút šlapania do kopca ich odradí od zážitku na celý život.
Hneď po vodopáde sme sa boli najesť...výhľad na jazero a okolité kopce a pralesy. Po ceste bolo aj veľa makakov. Na tejto dovolenke to boli nie len Moničkine, ale aj “Maj frends” prvé opičky, tak sme využili posledné lúče slnka a zastavili sme sa ich pozrieť a nakŕmiť banánmi.

Uvidíme, čo bude zajtra za deň, ale určite (asi) ti o ňom niečo napíšem.

Majkel


Fotogaléria

Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  2/58 >>Prečo Dream destination?
Chceš ležať na pláži, vychutnávať si hotelové komplexy, alebo objavovať ostrovy, kde žijú domorodé kmene?
My ti nájdeme a sprostredkujeme zájazd, presne podľa predstáv. Dream destination je ako naše "dieťa", o ktoré sa vzorne staráme a chceme, aby bolo medzi vami cestovateľmi, dovolenkármi a výletníkmi "number one"!
KONTAKTY

Dream Destination
+421 910 106 202
 

dovolenka@dreamdestination.sk www.dreamdestination.sk www.dovolenka.dreamdestination.sk 
www.zajazdy.dreamdestination.sk


Prihlás sa na odber newslettera© Všetky práva vyhradené - www.dreamdestination.sk
Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam