<<  20/58 >>

Chaos s peniazmi, aj keď milióny na účte... v IDR samozrejme

23.8.2017 08:53 | Majkel

Dnes som nič nezažil !

Teda okrem toho, že keď som sa vracal domov večer po tme, tak rovno v lesíku mi prestalo svietiť svetlo. Tma jak v rohu. Pouličné lampy boli najbližšie možno v okruhu kilometra. 
Tak som spomalil skoro na krokovú rýchlosť a do každej zákruty som trúbil a tiež keď šlo niečo oproti. Čelovicu s oproti idúcim autom neprosím, aj keď som mal prilbu. 
Ale Willky ide zajtra so skútrom do servisu a že sa pozrú na zadné brzdy. Kámo, ale keď sa na ne len pozriete, to mi moc nepomôže.

Prišiel som teda domov v porádečku, ruksak dolu z pleca, vytiahnem kľúč, odomknem, vojdem do izby (ešte po tme) a do niečoho kopnem.
WTF? Čo to môže byť? Veď žlté trenky sú v skrini na svojom mieste…
Zažnem a moja predtucha sa naplnila.
Žaba…Celkom veľká…chápeš, prídeš domov a kopneš do žaby...len tak D
Ale ona tu bola už 3x, ani som ti nespomínal. Vždy som prišiel, otvorím dvere, žaba s kľudom pozrela na mňa a pomaly odičla cez tie ešte stále otvorené dvere.
Chudera, hádam bude ok a príde aj zajtra.

No ale k veci...okrem tohoto som nič nezažil a vieš prečo??

Kvôli tým 3 000 000 IDR na stolíku!
Bolo to tak včera zamotané, že sa pokúsim to veľmi zjednodušiť...

Ak sleduješ moje story s Maj frend, tak už vieš, že bankomat tu vydáva 2 - 3 mil. IDR. Milión je cca 65-70 EUR. Tak mi Willky klope na dvere, že príde "Maj boss" a či by som mohol zaplatiť od/do za izbu a skúter.
Of kórs Willky… no problem..., ale to som ešte nevedel, akú story mi banka na SVK nachystá.

Mal som zaplatiť 4mil. IDR.. na šupu mi bankomat vypľuje cca polovicu, tak to vytiahnem dnes si hovorím (včera) a zvyšok na druhý deň zasa. 
Bez problémov vytiahnem “2mega” (včera).
Dnes ráno že vybavím bankomat, lebo Wilkyho boss príde o 12pm, nech má nachystané!  Bankomat mi hovorí: Plís wejt, transakšn in próces (na celý obchod), pretože je dobre vyťahovať peniaze z bankomatov, ktoré su pod “drobnohľadom”.
Na letisku a iných verejných a frekventovaných priestranstvách ti ju môžu opajcnúť a budeš musieť riešiť potom s bankou. Tak čakám, ako ma keš mešín vyzvala.
Zrazu len text začínajúci SORRY a karta vonku. No many, no rúm si hovorím.

Tak ma napadlo, že asi nie na druhý deň môžem ťahať, ale až po 24 hodinách od posledného výberu sa to ráta. Medzitým mi Willky navrhol, že môžem platiť kartou cez terminál, nech boss nečaká.
Dá sa platiť kartou a ja som to doteraz nevedel ?!?

Zadám PIN… čakáme… ERROR...No nič Willky, počkáme, počká aj boss do poobedia, potom vytiahnem. Išiel som až navečer, nech je istotka, že bankomat vydá, čo má.
SORRY… tá istá hláška. Píšem Monike, Monika zisťuje, volá do banky a výsledok??

Zablokovali mi kartu hneď ako som deň predtým vytiahol 2mega. 
Pracovníčka alebo systém vyhodnotil, že v Indoške sa nemá čo vyťahovať z účtu, tak to blokli.
Na druhej strane som rád, že dbajú na bezpečnosť fin. prostriedkov svojich klientov takže nenadávam, nesťažujem sa, len som s tým nejako nepočítal. Volám do banky, natrafil som na milú pani, ale začiatočníčku. Teda...myslím, že tam bola prvý deň :D
Všetko zisťovala od vedľa sediacej kolegyne, tak uvidím koľko mi mobilný operátor naráta. Ale ako ho poznám, dá si aj mastnú prirážku.
Vianočné reklamy sa nezadržateľne blížia a to niečo stojí. Aj s tým ich Židekom (ale operátora neprezradím :D )

Takže som vybavil odblokovanie karty.
Medzitým som naškriabal všetku hotovosť a Willkymu dal 3 000 000 IDR.. Sedím si tak teraz, píšem túto ne/story a pípla mi sms. Strhlo mi 200E z účtu...čo to je???
Pozriem detail a názov môjho ubytka.

Tak nech už ti ned**e si hovorím.

Ako mi kartu aktivovali, tak aj tá platba čo neprešla u Willkyho na terminále, teraz si len tak dodatočne odišla, jak žaba z izby. Takže idem za Willkym vysvetlovať, že bro, tak teraz mi odišla tá platba, čo sme skúšali poslať pred 8 hodinami, nevrátiš mi 3 mega? 

Čuste a majte sa radi :)
Zajtra dám vedieť, čo ako dopadlo alebo nedopadlo.


Fotogaléria

Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

<<  20/58 >>Prečo Dream destination?
Chceš ležať na pláži, vychutnávať si hotelové komplexy, alebo objavovať ostrovy, kde žijú domorodé kmene?
My ti nájdeme a sprostredkujeme zájazd, presne podľa predstáv. Dream destination je ako naše "dieťa", o ktoré sa vzorne staráme a chceme, aby bolo medzi vami cestovateľmi, dovolenkármi a výletníkmi "number one"!
KONTAKTY

Dream Destination
+421 910 106 202
 

dovolenka@dreamdestination.sk www.dreamdestination.sk www.dovolenka.dreamdestination.sk 
www.zajazdy.dreamdestination.sk


Prihlás sa na odber newslettera© Všetky práva vyhradené - www.dreamdestination.sk
Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam