1/4 >>

10 najkrajších ostrovov na svete v roku 2017

Cestovateľský magazín Travel + Leisure robí každý rok verejné hlasovanie (okrem iného) o najlepšie ostrovy sveta. 
Zoznam ostrovov je naozaj plný skvostov našej planéty. Cestovatelia nebrali do úvahy len vzhľad, ale aj aktivity, ktoré sa pri návšteve ostrovov dajú robiť, pláže, jedlá a tak ďalej.
Jedno vieme určite. Ak sa vyberiete na akýkoľvek z týchto ostrovov, nič tým nepokazíte. Či už túžite po dobrodružstve alebo len tak zatlačiť nohy do piesku, nasledujúce ostrovy sú ideálnym miestom. 

10. Bali, Indonézia - 87,61%

Tento čarokrásny ostrov na západnom konci súostrovia  Malé Sundy leží medzi Javou a Lombokom. Hlavným mestom je Denpasar, nachádzajúci sa na juhu ostrova. Väčšina
obyvateľov sú hinduisti, konkrétne balijský hinduizmus. Ide o najväčšiu turistickú destináciu v Indonézii.  

9. Hvar a dalmátske ostrovy, Chorvátsko - 87,75%

Perla Jadranu - aj takto sa nazýva ostrov Hvar, ktorý patrí k najväčším ostrovom Dalmácie. Sami musíte zažiť tú atmosféru, krásu, vôňu, ľudí, nádherné pláže, panenskú prírodu, bohaté kultúrne dedičstvo.
Má veľa rôznych zaujímavostí a prívlastkov. Napríklad sa hovorí, že je to ostrov mnohých názvov alebo aj ostrov celebrít. Taktiež sa tu nachádza mesto Stari Gard... je to jedno z najstarších miest Európy a je skutočne nádherné.
Hvar sa pýši najviac slnečnými dňami v roku z celého Chorvátska. 

8. Ischia, Taliansko - 88,53%

Najväčší ostrov Neapolského zálivu. Nachádza sa na juhu Talianska a hovorí sa mu aj termálny ostrov. Nachádzajú sa tu desiatky prameňov a kvalitných kúpeľov, kde sa môžete dokonale zrelaxovať. Charizmatickú časť Ischie tvoria malebné dedinky a mestečká pri pobreží. Majú pravú vidiecku atmosféru a ponúkajú idylickú predstavu pokojného života. 

7. Kauai, Hawaii - 88,72%

Ide o najstarší Havajský ostrov a najbližším susedom je Aljaška. Malou nevýhodou ostrova je, že tu dopadne najviac zrážok na svete. Pôvodnými obyvateľmi boli divosi, ktorý by Vás zjedli na počkanie, ale toho sa už netreba obávať :) Žijú tu kultivovaní ľudia, ktorý Vás privítajú s typickým havajským úsmevom. Ostrov má vlastné tajomstvá. Napríklad sa tu nachádzajú bažiny, cez ktoré vedie drevený chodník a známe sú vďaka rôznym živočíchom, ktoré nenájdete nikde inde na svete. 

6. Maui, Hawaii - 89,17%

Druhý najväčší ostrov zo všetkých Havajských ostrovov. Až 75% celej plochy ostrova tvorí spiaci vulkán. Ide taktiež o najväčšiu atrakciu ostrova. Turisti chodia ku kráteru sopky Haleakala pozorovať východ slnka. Na juhozápadnom pobreží nájdete zasa krásne pláže, kde si užijete dokonalý relax.  

5. Santorini, Grécko - 89,19%

Hovorí sa mu aj najromantickejšie miesto sveta. Ak by ste mali navštíviť len jeden krát, jeden ostrov zo všetkých gréckych ostrovov, tak by to mal byť práve tento. Okúzľujúca biela atmosféra, nekonečné prechádzky, neskutočná atmosféra. Okrem toho si tu užijete výhľady na modré kopule kostolíkov a na more. Santorini patrí medzi drahšie ostrovy a preto veľa turistov rieši návštevu tohoto ostrova v rámci fakultatívneho výletu loďou z Kréty, ktorá je vzdialená 110 km. 

4. Galapágy, Ekvádor - 89,20%

Nazývajú sa aj Korytnačie ostrovy (Galápago = korytnačka). Nachádzajú sa tu korytnačky slonie a množstvo tučniakov a leguánov morských. Galapágy je sopečné súostrovie  13 väčších a 6 malých ostrovov v Tichom oceáne. Patria síce k Ekvádoru, ale ten je vzdialený  906 km.  Najznámejšie z ostrovov sú Isabela, Santiago, Santa María a Santa Cruz. Najideálnejšou príležitosťou na spoznávanie týchto prírodných krás sú okružné plavby pomedzi ostrovy. 

 3. Boracay, Filipíny - 89,67%
Tento miniatúrny ostrovček, ktorý má rozlohu len 10kmpatriaci Filipínam sa nachádza 300km od hlavného filipínskeho mesta Manila. Stále tu môžete zažiť turizmom neskazené oblasti a prázdne pláže. Sú tu samozrejme aj miesta, kde to žije. Nájdete tu rezorty s reštauráciami, barmi a ležadlami na 5km dlhej bielej pláži. Zaujímavosťou pláží je to, že v skutočnosti nejde o piesok, ale o drť z koralov, ktorá prešla tráviacim traktom rýb. Tento biely prášok vôbec neabsorbuje slnečné žiarenie a Vy sa aj pri vysokých teplotách môžete prechádzať koľko chcete, napriek tomu si nepopálite chodidlá. 

2. Hilton Head Island, Južná Karolína - 90,83%

Jeden z najvychýrenejších ostrovov Atlantiku. Biele pieskové duny a golfové ihriská nie sú jediné, čo tu zažijete. Toto nádherné miesto pri mori je rajom pre cyklistov. Zaujímavosťou je, že v mokradiach, jazerách, parkoch a rôznych vodných kanáloch bežne stretnete krokodíly. Netreba sa ich báť, nakoľko žijú v symbióze s ľuďmi.  

1. Palawan, Filipíny - 93,15%

Biele pláže, dychberúce hory a útesy, zeleno-modré lagúny....Palawan dostal ocenenie "najkrajšie miesto na zemi" už viackrát a určite to je zaslúžene. Žijú tu ľudia v 87 etnikách a hovoria 52 jazykmi a to sa Vám stále môže stať, že anglicky sa tu nedohovoríte. Hlavný jazyk je tu tagalogčina a ak budete mať miestneho tlmočníka, určite ho použije.

Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

 1/4 >>Prečo Dream destination?
Chceš ležať na pláži, vychutnávať si hotelové komplexy, alebo objavovať ostrovy, kde žijú domorodé kmene?
My ti nájdeme a sprostredkujeme zájazd, presne podľa predstáv. Dream destination je ako naše "dieťa", o ktoré sa vzorne staráme a chceme, aby bolo medzi vami cestovateľmi, dovolenkármi a výletníkmi "number one"!
KONTAKTY

Dream Destination
+421 910 106 202
 

dovolenka@dreamdestination.sk www.dreamdestination.sk www.dovolenka.dreamdestination.sk 
www.zajazdy.dreamdestination.sk


Prihlás sa na odber newslettera© Všetky práva vyhradené - www.dreamdestination.sk
Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam