Filipíny - najkrajšie miesto sveta
 


 

Predbežný itinerár

1. deň 
Odlet z Viedne pohodlným letom, s výbornou leteckou spoločnosťou. Relax v oblakoch s drinkom v ruke a s očakávaniami na nezabudnuteľné dobrodružstvá :)

2. deň 
Prílet do Manily, hlavného, niekoľkomiliónového mesta Filipín. Ubytujeme sa, pozrieme si večerné mesto a načerpáme silu na ďalšie užasné dni. 


3. deň 
Manila je veľmi rozmanitá a zažijeme tu veľký kontrast medzi chudobou a bohatstvom. Hneď podvečer vyrážame nočným transferom do Banaue. Uvidíme tie najkrajšie ryžové polia staré 2000 rokov. Zložíme si veci a spoznáme okolie. Vychutnáme si pokoj a autentickú atmosféru všade naokolo. Okrem spoznávania okolia, spoznáme aj seba navzájom a oddýchneme si pred zajtrajším zaujímavým výletom.


4. deň
Dnes nás čaká celodenný výlet do krásnej dedinky Batad, ktorá leží priamo uprostred ryžových polí. Spravíme si trek po poliach až k vodopádu Tapia, ktorý sa nachádza nízko v údolí. Bude to fyzicky náročnejší výlet, ale rozhodne stojí zato. Miestny starešina patrí medzi klasické etnické, pôvodné kmene na Filipínach. Zaujímavosťou tiež je, že ľudia sa tu dožívajú pomerne vysokého veku vďaka čistému horskému vzduchu a jedia zdravé organické jedlo - hlavne zeleninu, kurčatá a samozrejme ryžu :)


5. deň
Odchádzame hneď ráno naspäť do Manily a poobedným letom, ktorý trvá len hodinku a pol preletíme na najkrajší ostrov sveta Palawan. Áno sme tu... 3x bol vyhlásený za najkrajší ostrov sveta a už o chvíľku uvidíš prečo to tak je :) Ubytujeme sa v meste Puerto Princesa, odkiaľ zajtra vyrazíme asi na to najkrajšie miesto s najkrajšími plážami.


6. deň 
Port Barton a jeho okolie je pre mňa osobne jedno z najlepších a najkrajších miest, aké som mal možnosť vidieť. Myslím si, že ťa uchváti atmosférou. Hneď po ubytovaní sa v pekných domčekoch priamo na pláži pôjdeme pozrieť mestečko Port Barton, ochutnáme miestne špeciality, najeme sa a doprajeme si zaslúžený oddych po predchádzajúcich dňoch. Na ostrove väčšinou 23:00 vypínajú všetky svetlá a všetku elektrinu. Potom uvidíš tú najžiarivejšiu nočnú oblohu, akú si kedy videl. More bez pohybu, všade tma, len niekde v diaľke počuť miestnych, ako hrajú pri ohni na gitare a spievajú (môžeme sa pridať) :). Aj takéto večery zažijeme na tomto úžasnom mieste. 


7. deň
Dnes si požičiame skútre alebo auto a spravíme si "kúpací" výlet na pláže Coconut Beach a White Beach. Tieto pláže Ťa očaria a budeš sa sem chcieť vracať každý deň :) Určite patria medzi najkrajšie pláže ostrova a nemôžu chýbať ani na našom zozname. 


8. deň
Ako všetky naše fantastické tripy, aj Filipíny sú variabilné, aby sme ulahodili každému spolucestujúcemu a preto si dnes môžeš vybrať, či sa budeš slniť na niektorej krásnej pláži z predchádzajúceho dňa alebo sa s nami vyberieš na poldenný výlet k vodopádu  Papawyan Falls, ku ktorému vedie 30 minútová pešia túra peknou prírodou. Po ceste uvidíme skalu obrastenú mäsožravými rastlinami a určite sa vo vodopáde aj okúpeme a kto bude mať chuť, môže si zaskákať aj zo skaly priamo do jazera, ktoré sa tvorí pod vodopádom. Na záver dňa sa pôjdeme najesť do niektorej z perfektných miestnych reštaurácií. 


9. deň 
Dnes máš voľný program. Môžeš si vybrať niektorý z fantastických fakultatívnych výletov, prípadne relaxovať na pláži alebo požičať si skúter a objavovať ostrov na vlastnú päsť. Obľúbený je tu Island Hopping so šnorchlovaním. Výlety po malých ostrovoch, ktoré sú roztrúsené okolo Palawanu. Na výber je vždy viacero trás. Sprievodca Ti vybaví a zabezpečí ktorýkoľvek z týchto výletov.


10. deň
Ráno nás čaká presun do najsevernejšej a najznámejšej časti ostrova El Nido. Ubytujeme sa vo famóznych bambusových domčekoch s hojdacou sieťou na teraske. Práve sa nachádzame na jednom z opustených miest tejto časti ostrova, pretože sme vyberali ubytovanie, ktoré bude ďalej od turistických miest, aby sme si užili tie pravé Filipíny :) Doprajeme si večer masáže a drinky.


11. deň
Po chutných raňajkách berieme skútre alebo auto (podľa záujmu a možností) a ideme asi na najopustenejšiu pláž. Jej meno neprezradíme, aby taká zostala čo najdlhšie :) Väčšinou tam je 10 domácich a žiaden turista :) 


12. deň
Dnes máš voľný program. Môžeš si vybrať niektorý z fantastických fakultatívnych výletov, prípadne relaxovať na pláži alebo požičať si skúter a objavovať ostrov na vlastnú päsť. Obľúbený je tu Island Hopping so šnorchlovaním. Výlety po malých ostrovoch, ktoré sú roztrúsené okolo Palawanu. Na výber je vždy viacero trás. Sprievodca Ti vybaví a zabezpečí ktorýkoľvek z týchto výletov.


13. deň
Presun do Puerto Princesa, relax pri bazéne. Vstrebávame všetky zážitky a pomaly sa lúčime s ostrovom.

14. deň
Odlet z Palawanu do Manily a následne nočný let do Viedne.

15. deň
Prílet do Viedne :)

 

 

Termíny a ceny

Termín
 
Stav Zľava Cena
20.04.2020—04.05.2020
 
Momentálne obsadené   1600 EUR
16.11.2020—30.11.2020
 
Momentálne obsadené 30% (1600 EUR) 1120 EUR    
03.12.2020—17.12.2020
 
Momentálne obsadené 30% (1900 EUR) 1330 EUR    
23.12.2020—06.01.2021
 
Momentálne obsadené 30% (2200 EUR) 1540 EUR 
15.03.2021—29.03.2021
 
Posledné miesta   1250 EUR
05.04.2021—19.04.2021
 
Posledné miesta   1250 EUR
19.04.2021—03.05.2021
 
Voľné   1250 EUR
22.11.2021—06.12.2021
 
Voľné   1250 EUR
06.12.2021—20.12.2021 
 
Voľné   1330 EUR
22.12.2021—05.01.2022 
 
Voľné   1540 EUR

CENA ZAHŔŇA
- medzinárodnú letenku Viedeň - Manila - Viedeň
- obojsmernú letenku Manila - Palawan
- všetky letiskové poplatky
- príručnú batožinu 7kg
- podpalubnú batožinu 20kg 
- ubytovanie Manila 1 noc
- ubytovanie Banaue 2 noci
- ubytovanie Puerto Princesa 2 noci
- ubytovanie Port Barton 4 noci
- ubytovanie El Nido 3 noci
- transfer medzi ubytovaniami
- transfer "z" a "na" letisko

- slovenského sprievodcu / delegáta na mieste
- poistenie proti insolventnosti
- asistenčné služby


CENA NEZAHŔŇA
- stravu
- osobné cestovné poistenie 
- fakultatívne výlety podľa záujmu

 

POZNÁMKA
Tento zájazd je určený pre každého, kto chce zažiť tento nádherný ostrov a vyťažiť z neho maximum alebo len oddychovať.
Nie je vhodný pre rodiny s malými deťmi.
V prípade cenovej kalkulácie alebo objednávky nás kontaktuj na dovolenka@dreamdestination.sk.
Očkovanie do tejto destinácie nie je povinné. Odporúčame Ti však
informovať sa o jeho výhodách/nevýhodách u svojho lekára alebo v inštitúte
očkovania a cestovnej medicíny. 
Cestovné poistenie taktiež nie je povinné, ale je určite veľmi dôležité.
Radi Ti zabezpečíme kvalitné poistenie na celú dobu zájazdu.

 


Organizátorom tohto zájazdu je Dream destination, cestovnú kanceláriu prevádzkuje spoločnosť YS group, s.r.o., IČO:46144137


Prečo Dream destination?
Chceš ležať na pláži, vychutnávať si hotelové komplexy, alebo objavovať ostrovy, kde žijú domorodé kmene?
My ti nájdeme a sprostredkujeme zájazd, presne podľa predstáv. Dream destination je ako naše "dieťa", o ktoré sa vzorne staráme a chceme, aby bolo medzi vami cestovateľmi, dovolenkármi a výletníkmi "number one"!
KONTAKTY

Dream Destination
+421 910 106 202
 

dovolenka@dreamdestination.sk www.dreamdestination.sk www.dovolenka.dreamdestination.sk 
www.zajazdy.dreamdestination.sk


Prihlás sa na odber newslettera© Všetky práva vyhradené - www.dreamdestination.sk
Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam