BALI - Unikátna expedícia 2020
 


 

Predbežný itinerár

1. deň 
Odlet z Budapešti s jednou z najlepších leteckých spoločností sveta. Spoznávanie sa v oblakoch pri drinku v „open bar“.


2. deň 
Prílet na Bali - letisko Denpasar, následný transfer a ubytovanie sa. Začíname vstrebávať prvé vône vonných tyčiniek a chute lokálnych pokrmov. Zoznámime sa a okúpeme v bazéne pri drinku :) 


3. deň
Po chutných balijských raňajkách zahájime spoznávanie najkrajších pláží na juhu ostrova. Dnešnou prvou zastávkou budú pláže Nusa dua, ktoré sú ako stvorené na relax pri vode. Po dlhom lete ti určite padne vhod slnenie sa, oddych a prechádzky po okolí. Môžeš ochutnať jedlá v miestnych warungoch alebo prvotriednych reštauráciách. Zrelaxovaní, vykúpaní a slnkom ošmahnutí sa presunieme na krásnu romantickú pláž Jimbaran beach, odkiaľ budeme pozorovať bezstarostnosť a radosť miestnych pri plážovom futbale, zamilované páriky a deti púšťajúce si šarkanov. Nakoniec si spravíme „hostinu“ priamo na pláži z morských plodov a niekoľkých druhov výborných čerstvých rýb, z ktorých si sám môžeš vybrať tú svoju "vyvolenú" predtým, ako ti ju šéfkuchár pripraví. Priamo od stola si v neopakovateľnej atmosfére okrem jedla vychutnáme nádherné živé predstavenie zapadajúceho slnka. 


4. deň
Pokračujeme v objavovaní juhu ostrova. Pura Luhur Uluwatu (pura - chrám, luhur - posvätný). Ide o jeden z najposvätnejších chrámov. Stojí na vrchole skaly a je strážcom celej juhozápadnej strany ostrova. Taktiež to bude prvé miesto, kde sa zoznámite s drzými opicami Makak. Výhľady z týchto dramatických útesov si zamiluješ. Ďalej sa ocitneme na nádhernej pláži, kde veľa turistov nezavíta. Panoráma z warungu nad plážou je fantastická. Nachádza sa tu aj zaujímavý kapsulový "hotel". Poslednou plážou tohoto dňa bude Balangan beach. Veľmi známa a hlavne obľúbená pláž nielen surferov, ale aj lokálcov a neviest, ktoré sa chodia nad túto pláž fotiť v zástupoch :)) Po náročnom dni si oddýchneme v zaujímavej lokálnej reštaurácii alebo warungu a ak sa podarí, bude aj živá hudba a chutné drinky.


5. deň    * fakultatívny výlet podľa záujmu

Dnes nás čaká špeciálny a zaujímavý výlet!
Je to niečo, s čím sa u iného organizátora nestretneš. Brutálne si tento výlet užiješ a budeš rád naňho spomínať ešte dlho po príchode domov. Ráno nás vyzdvihne priamo z ubytovania transfer, smer prístav pre rýchlolode. Tam nás už bude čakať SÚKROMNÁ loď, len pre nás, s gaučom a slnečnou terasou, s hudobným systémom a príslušenstvom na šnorchlovanie!

A kam vyrazíme? Okolie ostrovov NUSA PENIDA / NUSA LEMBONGAN. Čakajú nás niektoré z možných zastávok na šnorchlovanie, ako napríklad známa Crystal Bay, Manta point, kde môžeš vidieť a zaplávať si s obrovskými mantami, mangrovníkové lesy alebo iné krásne lokality, v závislosti od prúdov a vĺn. Po šnorchlovačke a opalovaní, sa vylodíme na ostrove Nusa Lembongan a čaká nás zbesilá jazda na korbe malého autíčka priamo k obedu do krásnej reštaurácie v ešte krajšej zátoke. Po chutnom obede si hneď "za kopcom" vychutnáš to najkrajšie, čo príroda v týchto končinách dokáže. Rozbúrené vlny, trieskajúce do útesov, ktoré väčšinou vytryskujú vysoko nad naše hlavy.


6. deň 
Deň kedy si môžeš urobiť program presne podľa seba. Škola surfovania? Relax? Trek na sopku z ktorej sa budeš kochať východom slnka a výhľadom na okolitú krajinu? Nič nie je nemožné.


7. deň
Smerujeme do prístavu, kde nasadneme na rýchlo-loď a necháme sa unášať na vlnách oceánu priamo k rozprávkovým ostrovom Gili Islands. Ostrovy, kde nie je žiadny motorový dopravný prostriedok. Nestretnete tu žiadneho policajta, pretože tu polícia neexistuje. Ostrovom brázdime na bicykloch, konských záprahoch alebo po vlastných. Okrem fotografovania krásnych, až gýčových scenérií, si tu oddýchneme na pokojných plážach. Energiu budeš neskôr potrebovať, pretože ostrov je známy svojim pulzujúcim nočným životom, ktorý musíš zažiť na vlastnej koži.


 

8. deň
Oddych na Gili ostrovoch s krásnymi plážami. Dobíjame energiu z predchádzajúcich dní a spomíname na všetky nezabudnuteľné zážitky, ktoré máme za sebou. Môžeme ísť šnorchlovať a objavovať okolitý podmorský svet. Večer si dáme originálnu masáž od lokálnych žien, drink alebo mushrooom na známej“mushroom
beach”?


9. deň
Oddych na Gili ostrovoch s krásnymi plážami. Dobíjame energiu z predchádzajúcich dní a spomíname na všetky nezabudnuteľné zážitky, ktoré máme za sebou. Môžeme ísť šnorchlovať a objavovať okolitý podmorský svet.Večer si dáme originálnu masáž od lokálnych žien, drink alebo mushrooom na známej“mushroom
beach”?


10. deň   
Opúšťame tieto fascinujúce ostrovy a presunieme sa klimatizovaným minibusom do umeleckého a kultúrneho centra Bali.


11. deň
Tegalalang Rice Terrace – ryžové terasovité políčka zapísané do svetového dedičstva UNESCO. Pohľad na ne je ako balzam na dušu. Zelená a zelenšia, kam len oko dovidí. Môžeš si vyskúšať hojdačku, na ktorej ťa domáci rozhúpu tak, že letíš nad poliami a cítiš tú slobodu :)  Ďalšou zastávkou bude ochutnávka káv a čajov, kde sa dozvieš, ako vzniká najdrahšia káva na svete Kopi Luwak, ktorú poznáš pod názvom cibetková. Ochutnáš? Po chutnom obede nás čaká posledná zastávka. Vyrazíme za opicami do Monkey forest. Tento opičí les je posvätná, prírodná rezervácia s množstvom Makakov. Im však nič nie je sväté, a preto si dávaj pozor na všetko blyšťavé,  čo máš so sebou, zvlášť na okuliare! Tieto potvorky sú totiž veľmi odvážni a šikovní vreckári :) Tu to jednoducho žije.


12. deň
Ďalší deň kedy si môžeš urobiť program presne podľa seba. Škola surfovania? Relax? Trek na sopku z ktorej sa budeš kochať východom slnka a výhľadom na okolitú krajinu? Nič nie je nemožné.


13. deň
Čaká nás celodenná výprava k vodopádom Sekumpul. Prebrodíme sa džungľou spolu s miestnym sprievodcom, zhodíme zo seba oblečenie (nezabudni plavky :) ) a okúpeme sa priamo pod týmto mohutným vodopádom. Masa valiacej sa vody, ktorá s hukotom naráža o hladinu jazierka pod vysokou skalou, ťa uchváti svojou energiou … je to celkom adrenalín a zároveň tento celodenný výlet patrí medzi jeden z najobľúbenejších výletov našich klientov a väčšina slovenských a zahraničných cestoviek tento výlet nerobí. Po ceste naspäť ešte pred zotmením, sa zastavíme pozrieť plávajúci chrám Pura Ulun Danu Bratan. Najviac fotografovaný a druhý najnavštevovanejší chrám na Bali. Leží priamo v kráteri spiacej sopky Batur.
 


14. - 16. deň     Fakultatívny výlet podľa záujmu
Môžeš si urobiť program presne podľa seba alebo sa niektorý z týchto dní môžeš rozhodnúť pre fakultatívny výlet NUSA PENIDA, ktorý by mohol vyzerať nasledovne:

Smerujeme do prístavu, kde nasadneme na rýchlo-loď a necháme sa unášať na vlnách oceánu priamo na rozprávkový ostrov Nusa Penida. V prístave nás vyzdvihnú pripravené autá, ktoré nás zoberú pozrieť známu a najfotografovanejšiu pláž Kelingking Beach. Pred výletom sa môžeme dohodnúť, či strávime deň na tejto pláži. Zídeme dolu náročnou cestou a budeme na nej chillovať alebo môžeme pokračovať na Angel's Billabong a Broken Beach... Výlet zakončíme na pláži Crystal Bay. Priprav sa, že ostrov je ako Bali pred 30 rokmi. Takmer žiadne asfaltky, ale iba rozbité cesty, ktoré dajú tlmičom na autách pekne zabrať :D


17. deň
Lúčime sa s ostrovom a domov odchádzame s krásnymi zážitkami na celý život :-)CENA ZAHŔŇA
- medzinárodnú spiatočná letenku s výbornou leteckou spoločnosťou
- ubytovanie v obľúbených hoteloch a homestay-och, s raňajkami (podľa programu)
- kompletné vstupy na všetky výlety podľa programu
- slovenského sprievodcu na mieste 
- transport loďou Bali - Gili Trawangan - Bali
- mega vychytaný a zároveň variabilný program
- poistenie proti insolventnosti
- asistenčné služby
- dokonalá znalosť prostredia


CENA NEZAHŔŇA
- stravu okrem uvedenej
- dobrovoľné výlety
- transfer po ostrove
- osobné cestovné poistenie (radi poradíme a zabezpečíme)

 

POZNÁMKA
Tento zájazd je určený pre každého, kto má rád akčnejšiu a zároveň
oddychovú dovolenku. Nie je vhodný pre rodiny s malými detičkami.
Pre Vás máme v ponuke pobytové zájazdy Bali - OSTROV BOHOV.
Výhodou našich jedinečných dobrodružných tripov je, že jazdíme
v malých skupinkách (cca 10 ľudí). Naše cesty sú vynikajúce aj vtedy,
ak chcete spoznať kultúru, lokálnych ľudí, panenské pláže bez davov
turistov.

Očkovanie do tejto destinácie nie je povinné. Odporúčame Vám však
informovať sa o jeho výhodách/nevýhodách u svojho lekára alebo v inštitúte
očkovania a cestovnej medicíny. 
Cestovné poistenie taktiež nie je povinné, ale je určite veľmi dôležité.
Radi Vám poradíme a zabezpečíme kvalitné poistenie na celú dobu
zájazdu alebo ak veľa cestujete, aj celoročné cenovo výhodnejšie poistenie. 

Bližšie informácie ohľadom tripu (ubytovanie, batožina, mena, ceny, zvyklosti atď...)
sme pre teba pripravili v Bali sprievodcovi, ktorý ti vieme zaslať mailom.
Stačí oň požiadať na: dovolenka@dreamdestination.sk

 Termíny a ceny
 

Termín Stav Zľava Cena
01.04.2020—17.04.2020 Momentálne obsadené   1790 EUR
01.09.2020—17.09.2020 Momentálne obsadené 30% (1790 EUR) 1250 EUR
01.10.2020—17.10.2020 Momentálne obsadené 30% (1790 EUR) 1250 EUR
01.11.2020—17.11.2020 Momentálne obsadené 30% (1790 EUR) 1250 EUR
01.04.2021—17.04.2021 Posledné miesta   1490 EUR
01.05.2021—17.05.2021 Voľné   1490 EUR
01.06.2021—17.06.2021 Posledné miesta   1490 EUR
01.09.2021—17.09.2021 Posledné miesta   1490 EUR
01.10.2021—17.10.2021 Voľné   1490 EUR
01.11.2021—17.11.2021 Voľné   1490 EUR
01.04.2021—17.04.2021 Voľné   1490 EUR

 


Organizátorom tohto zájazdu je Dream destination, cestovnú kanceláriu prevádzkuje spoločnosť YS group, s.r.o., IČO:46144137Prečo Dream destination?
Chceš ležať na pláži, vychutnávať si hotelové komplexy, alebo objavovať ostrovy, kde žijú domorodé kmene?
My ti nájdeme a sprostredkujeme zájazd, presne podľa predstáv. Dream destination je ako naše "dieťa", o ktoré sa vzorne staráme a chceme, aby bolo medzi vami cestovateľmi, dovolenkármi a výletníkmi "number one"!
KONTAKTY

Dream Destination
+421 910 106 202
 

dovolenka@dreamdestination.sk www.dreamdestination.sk www.dovolenka.dreamdestination.sk 
www.zajazdy.dreamdestination.sk


Prihlás sa na odber newslettera© Všetky práva vyhradené - www.dreamdestination.sk
Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam