NESKUTOČNÝ NEW YORK 2019
 


 

Predbežný itinerár

1. deň 
Odlet z Viedne pohodlným letom a prílet priamo do srdca Ameriky. Pretočíme si hodinky dozadu a zistíme, že aj napriek niekoľkohodinovému letu nám zostáva čas po ubytovaní sa na prehliadku večerného Manhattanu. Ubytujeme sa priamo v centre, v skutočne výnimočnej lokalite. Budeme mať z neho všetko "na skok" a nemusíme strácať čas, dlhými presunmi. Začni vstrebávať, ako chutí mesto, ktoré nikdy nespí. Vitaj v New Yorku!


2. deň 
Nikde na svete nechutí Starbucks tak, ako keď sa prechádzaš ulicami New Yorku a sŕkaš do seba presladené Frappé :) Práve prvý deň zahájime spoznávaním mesta. Jednou zo zastávok dneška budú zelené pľúca Manhattanu. Áno, navštívime najznámejší park v New Yorku (ak nie na svete) Central Park. Vieš, kde sa natáčal Sám doma stratený v New Yorku? Okrem toho nakŕmime holubov priamo v Central Parku. Okrem toho ochutnáš pravý, nefalšovaný americký Hot dog z typického streetfood stánku. Dnešný deň je nabitý a preto pokračujeme ďalej priamo cez "piatu evenjú" :) (5th Avenue). Prejdeme okolo Trump Tower a tiež známeho hotela Plaza, kde bol malý Kevin McCallister ubytovaný. Na záver sa môžeš kochať nádhernými výhľadmi z 360° veže Top of the Rock, odkiaľ budeme mať Manhattan ako na dlani.


3. deň
Dnes začneme tak, ako sme včera skončili a to fantasticky nabitým programom na križovatke sveta Times Square. Ide o jeden z hlavných symbolov New Yorku a zároveň o najnavštevovanejšiu atrakciu sveta, ktorú ročne navštívi viac ako 39 miliónov návštevníkov. Ide o hlavnú dopravnú tepnu medzi slávnou Broadway a Siedmou Avenue. Povozíme sa metrom a určite neobídeme ani Grand Central Terminal - krásna, historická, najväčšia a najvýpravnejšia, vlaková stanica v New Yorku. Taktiež uvidíme Flatrion building, symbol New Yorku - Empire State Building - mrakodrap, ktorý bol 40 rokov najvyššou budovou sveta. Aj na tejto budove sa prejavil vplyv hospodárskej krízy a pred krachom ju zachránila vyhliadka na 82. poschodí, ktorá zarobila v prvom roku 2 milióny dolárov. Určite sa je aj dnes na čo pozerať a obdivovať.  Aby toho nebolo málo, navštívime svetoznámy obchodný dom Macy's, ktorý je Newyorským rajom pre všetkých milovníkov nakupovania. Nájdeš tie najlepšie výpredaje? 


4. deň
Hipsterské SOHO, talianska Little Italy alebo Chinatown. Dnes sa určite niekde z týchto známych štvrtí New Yorku najeme a vychutnáme skvelú kávu alebo čaj. Ale predtým nás čaká úžasná vyhliadková prechádzka po ikonickom Brooklyn Bridge až na stranu Brooklynu, odkiaľ sa naskytá nádherný výhľad na panorámu Manhattanu. Most spája ponad rieku East River dve známe štvrte: Manhattan a Brooklyn. Večer si môžeme spríjemniť v nejakom Rooftop-e. "Klasickom" bare na streche niektorého z mrakodrapov, ktorý nám poskytne určite nádherný výhľad spolu s drinkom v ruke.


5. deň 
Dnes nám budú pracovať emócie na maximum. Hneď doobeda navštívime miesto, kde je to aj po rokoch veľmi "silné". Národný pamätník 9/11 a múzeum (9/11National Memorial & Museum), ktorý stojí na mieste bývalého svetového obchodného centra (World Trade Center). Múzeum sa nachádza priamo pod pamätníkom. Je to pôvodné podzemné podlažie svetového obchodného centra, kde uvidíme aj úplne obnažené pôvodné základy tejto stavby....bude to zážitok! Deň nám samozrejme nekončí a my pokračujeme veľmi známou ulicou Wall Street - moc peňazí tu cítiť na každom kroku. Okrem fotografie so slávnou sochou býka, (ktorá je symbolom optimizmu a agresivity) sa pozri priamo hore na oblohu. Naskytne sa ti zaujímavý pohľad na výškové budovy rastúce až do neba v nie príliš širokej ulici. Ďalšou zastávkou bude Battery park, odkiaľ sa pozrieme ďalekohľadmi na blízke ostrovy Liberty Island so Sochou Slobody, Elis Island, a Staten Island. Následne si "chytíme" trajekt, budeme sa plaviť a uvidíme nielen svetoznámu Sochou Slobody, ale si vychutnáme tiež panorámu vzďaľujúceho sa dolného Manhattanu.


6. deň
American Museum of Natural History, krásna verejná knižnica New York Public Library alebo užívanie si posledného dňa v tomto famóznom meste, ktoré má právom mnoho "NAJ" prívlastkov. Dnes si môžeš spraviť program presne podľa vlastných predstáv až do večerného/nočného odletu. Ak budeme dostatočne rýchli, stíhneme aj niektoré z ďalších miest, ktoré sa oplatí vidieť. Budeme si môcť vybrať niečo z nasledujúcich možností: 
- High Line park - prechádzka po bývalej nadzemnej trati metra
- Washington Square a okolie - úplne iná časť NYC, cítime sa ako na vidieku v štvrti Greenwich Village
- možnost vyhliadkovej plavby loďou okolo dolneho Manhattanu
- požičanie bicyklov a objavovanie vybranej časti - nábrežie, Centrsl Park, začiatok Brooklynu
- prevezieme sa až na konečnú zastávku metra na Coney Island, kde sa nachádza známy lunapark, akvárium alebo sa len prejdeme po "takej trochu inej" pláži
- botanická záhrada a zoo v Bronxe


7. deň
Prílet do Viedne!


 

 

Termíny a ceny

Termín
 
Stav Zľava Cena
28.01.2019—02.02.2019 +1 deň
 
Vypredané   1350 EUR    
04.02.2019—09.02.2019 +1 deň
 
Vypredané   1350 EUR    
02.04.2019—08.04.2019 +1 deň
 
    1350 EUR 

 

CENA ZAHŔŇA
- medzinárodnú letenku Viedeň - New York
- všetky letiskové poplatky
- príručnú batožinu 2ks (8kg + 2kg)
- raňajky priamo v hoteli počas celého pobytu
- ubytovanie priamo v centre Manhattanu
  Hotel Pennsylvania, pre náročnejších klientov
  odporúčame priplatiť si hotel 
  Citadines Connect Fifth Avenue New York

- slovenského sprievodcu / delegáta na mieste
- poistenie proti insolventnosti
- asistenčné služby


CENA NEZAHŔŇA
- stravu okrem uvedenej
- transfery
- podpalubnú batožinu 100 EUR / do 23kg
  (nie je povinná)
- vstup na atrakcie, pamiatky a podobne
- osobné cestovné poistenie (radi vybavíme)
- ESTA (poplatok 25 EUR - povinné))

 

POZNÁMKA
Tento zájazd je určený pre každého, kto chce zažiť toto veľkolepé mesto a vyťažiť z týždna maximum.
V cene zájazdu je hotel Hotel Pennsylvania, ktorý sa nachádza vo výbornej lokalite neďaleko arény Madison Square Garden a stanice Penn.
Hotel je jednoduchší a v prípade, ak máte radi väčší komfort, odporúčame si priplatiť za skvelý hotel Citadines Connect Fifth Avenue New York.
Kompletná cena s ubytovaním v tomto hotely je 1550 EUR/osoba. Nebudeme tak strácať čas dlhými presunmi! 
V prípade cenovej kalkulácie alebo objednávky nás kontaktuj na dovolenka@dreamdestination.sk.
Očkovanie do tejto destinácie nie je povinné. Odporúčame Ti však
informovať sa o jeho výhodách/nevýhodách u svojho lekára alebo v inštitúte
očkovania a cestovnej medicíny. 
Cestovné poistenie taktiež nie je povinné, ale je určite veľmi dôležité.
Radi Ti zabezpečíme kvalitné poistenie na celú dobu zájazdu.

 

Prečo Dream destination?
Chceš ležať na pláži, vychutnávať si hotelové komplexy, alebo objavovať ostrovy, kde žijú domorodé kmene?
My ti nájdeme a sprostredkujeme zájazd, presne podľa predstáv. Dream destination je ako naše "dieťa", o ktoré sa vzorne staráme a chceme, aby bolo medzi vami cestovateľmi, dovolenkármi a výletníkmi "number one"!
KONTAKTY

Dream Destination
+421 910 106 202
+421 910 107 202

Predajné miesto
Pekárska 1168/15, Sereď 926 01

dovolenka@dreamdestination.sk www.dreamdestination.sk www.dovolenka.dreamdestination.sk 
www.zajazdy.dreamdestination.sk


Prihlás sa na odber newslettera© Všetky práva vyhradené - www.dreamdestination.sk
Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam