Bali - ostrov Bohov
 Termín
 
Stav Zľava Cena
04.06.2019—19.06.2019 +1 deň
 
posledné voľné miesta

     

1550 EUR    

 


 

Predbežný itinerár

1. deň 
Odlet z Budapešti (prípadne z Viedne) pohodlným letom, s výbornou leteckou spoločnosťou, na ostrov Bohov. Relax v oblakoch s drinkom v ruke a s očakávaniami na nezabudnuteľné dobrodružstvá :)


2. deň 
Prílet na Bali, kde si po pristátí zameníš peniaze a stane sa z teba automaticky milionár :) Bude nasledovať ubytovanie sa vo vybranom hotely alebo homestay. Už tu budeš cítiť a vstrebávať prvé vône vonných tyčiniek a chute lokálnych pokrmov. Zoznámiš sa s prostredím, uvíta ťa delegát s úsmevom a únavu z letu spláchneš Arakom (lokálny alkohol z ryže).


3. deň
Dnes ťa čaká prvý z výletov, ktorý je v cene zájazdu. Po dlhom lete dobre padne trošku oddych, čoho sme si vedomí, preto ťa čaká spoznávanie pláží na juhu ostrova, kde budeš mať dostatok času na relax. Či už na slnkom zaliatej pláži alebo v bazénoch s drinkom v ruke na najznámejších plážach Nusa Dua, kam sa dopravíte hneď po chutných raňajkách. V tejto oblasti si dopraješ okrem vychladeného Bintangu aj obed...napríklad tradičné Nasi goreng alebo Mia goreng. Po obede sa spolu s lokálnym šoférom vyberiete na pláž Melasti beach. Scenéria celého okolia je úchvatná a výhľady zo skalných útesov sú na nezaplatenie. Nakoniec si spravíte „hostinu“ priamo na pláži z morských plodov a niekoľkých druhov výborných čerstvých rýb, z ktorých si sám môžeš vybrať predtým ako ti ju šéfkuchár pripraví. Priamo od stola si v neopakovateľnej atmosfére okrem jedla vychutnáš nádherné živé predstavenie zapadajúceho slnka.


4. deň
Dnes máš voľný program. Môžeš si vybrať niektorý z fantastických fakultatívnych výletov, ktoré popisujeme nižšie a vrelo odporúčame, prípadne relaxovať na pláži alebo požičať si skúter a objavovať ostrov na vlastnú päsť.


5. deň 
Dnes ťa čaká druhý z výletov, ktorý je v cene zájazdu. Presunieš sa klimatizovaným minibusom do umeleckého a kultúrneho centra Bali. Do Ubudu. Prvou zastávkou bude Tegalalang Rice Terrace. Ryžové terasovité políčka zapísané do svetového dedičstva UNESCO. Pohľad na ne je ako balzam na dušu. Zelená a zelenšia, kam len oko dovidí. Odtiaľ sa presunieš na ochutnávku čajov a kávy na miestnych plantážach. Ochutnáš cibetkovú kávu – Kopi Luwak? Jednu z najvzácnejších a najdrahších káv sveta? Budeš mať možnosť omrknúť si aj zvieratká, ktoré ju „vyrábajú“. Nakoniec vyrážate za opicami do Monkey forest. Tento opičí les je posvätná, prírodná rezervácia, ktorú obýva množstvo Makakov. Im však nič nie je sväté, a preto si dávaj pozor na všetko blyštivé,  čo máš so sebou:) Tieto potvorky sú totiž veľmi odvážni a šikovní vreckári :) Z lesa sa prejdeš rušnou uličkou, plnou malých obchodíkov, suvenírov a výborných reštaurácií, kde si každý gurmán príde na svoje. Tu to jednoducho žije. 


6. deň
Dnes máš voľný program. Môžeš si vybrať niektorý z fantastických fakultatívnych výletov, ktoré popisujeme nižšie a vrelo odporúčame, prípadne relaxovať na pláži alebo požičať si skúter a objavovať ostrov na vlastnú päsť.


7. deň
Dnes ťa čaká tretí z výletov, ktorý je v cene zájazdu. Pokračujete v objavovaní juhu tohto magického ostrova. Pura Luhur Uluwatu (pura - chrám, luhur - posvätný). Ide o jeden z najposvätnejších chrámov. Stojí na vrchole skaly a je strážcom celej juhozápadnej strany ostrova. Výhľady z týchto dramatických útesov si zamiluješ. Ďalej "objavíš" nádhernú pláž, ktorá s turizmom zatiaľ nemá veľa spoločného. Cesta k nej je celkom "zašitá" (občas zablúdi aj lokálny šofér :) ) a zídeš k nej iba po strmom útese. Dolu ťa čaká okrem fotogenických scenérií aj vychladené pivo alebo čerstvý kokos, ktorý ti naservíruje domáci, väčšinou s mačetou v ruke:) Pred zotmením ešte stihneš omrknúť útes plný neviest a ženíchov, ktorí sa fotia pri úchvatnom západe slnka. Následne ťa čaká večera v lokálnom warungu a pohodka pri drinkoch a šípkach za sprievodu živej hudby v mexicko – balijskej reštaurácii.  Aj takto môže vyzerať tvoj deň.


8. deň 
Dnes máš voľný program. Môžeš si vybrať niektorý z fantastických fakultatívnych výletov, ktoré popisujeme nižšie a vrelo odporúčame, prípadne relaxovať na pláži alebo požičať si skúter a objavovať ostrov na vlastnú päsť.


9.-15. deň
Dnes máš voľný program. Môžeš si vybrať niektorý z fantastických fakultatívnych výletov, ktoré popisujeme nižšie a vrelo odporúčame, prípadne relaxovať na pláži alebo požičať si skúter a objavovať ostrov na vlastnú päsť.


16. deň
Dnes máš voľný program až do odletu domov. Môžeš sa poslednýkrát okúpať vo vlnách Indického oceánu a jesť "local food" až do samotného odchodu na letisko.


 

 

Termíny a ceny

Termín
 
Stav Zľava Cena
04.06.2019—19.06.2019 +1 deň
 
posledné voľné miesta

     

1550 EUR    

 


 

Fakultatívne výlety

SekumpulPura Ulun Danu Bratan
Celodennú výpravu k vodopádom Sekumpul určite neoľutuješ. Prvou zastávkou po dlhšej ceste klimatizovaným autom alebo mikrobusom bude dobrodružstvo pod vodopádmi Sekumpul. "Prebrodíte sa džungľou spolu s miestnym sprievodcom. Najskôr uvidíš miestnych ľudí, ktorí žijú na okraji džungle, potom ťa zaskočí výhľad "z hora" na najkrajšie vodopády ostrova a nakoniec zhodíš zo seba oblečenie (nezabudni plavky :) ) a okúpeš sa priamo pod týmito mohutnými vodopádmi. Masa valiacej sa vody, ktorá s hukotom naráža o hladinu jazierka pod vysokou skalou, ťa uchváti svojou energiou … je to celkom adrenalín. Po ceste naspäť ochutnáš tie najlepšie zelené palacinky. Pred zotmením, po ceste naspäť ešte navštívite plávajúci chrám Pura Ulun Danu Bratan. Najviac fotografovaný a druhý najnavštevovanejší chrám na Bali. Leží priamo v kráteri spiacej sopky Batur. Tento výlet odporúčame a považujeme ho za jeden z najlepších zážitkov z ostrova Bali.

Nusa Penida
Ide o celodenný výlet, kde skoro ráno vyrazíte do prístavu. Pripravenou rýchloloďou sa presuniete na neďaleký, ale nádherný ostrov Nusa Penida. V tento deň sa vrátiš v čase a uvidíš prostredie, akým bolo Bali pred 20 rokmi. Rozbité a nespevnené cesty sú len jednou "z dominánt" ostrova. Prvou zastávkou bude Broken Beach, kde je často vidieť obrovské manty, ako si plávajú hneď pod hladinou tyrkysovej vody, ktorá naráža do mohutných útesov. Kúsok odtiaľ sa nachádza ďalšia zastávka a tou je prírodný bazénik Angel´s Billabong. Smaragdové jazierko, ktoré sa schováva v skalných útvaroch. Po chutnom obede sa presunieš autom s lokálnym šoférom na asi najznámejší výhľad ostrova...na pláž Kelingking Beach. Fotografie z tohoto miesta budú zdobiť fotoalbumy a Facebookové profily nejedného z Vás :) Na záver dňa sa okúpeš v nádhernej zátoke Crystal Bay. Objavíš tu krásny podmorský svet , ktorý ťa dostane.

Trek na sopku Batur
Miestni obyvatelia považujú sopku Batur za jednu z posvätných hôr na Bali. Jej výška je 1 717 m.n.m. Výstup na ňu sa organizuje v nočných hodinách s baterkou alebo čelovkou, aby si tie najkrajšie panoramatické výhľady zažil z jej najvyššieho miesta pri východe slnka. Za dobrých podmienok uvidíš aj známu sopku Rinjani na susednom ostrove Lombok. Samotný výstup na sopku trvá približne 2 hodiny. Výlet odporúčame milovníkom turistiky a prírody.

Lempuyang a Trita Gangga
Lempuyang alebo aj Balijské schody do neba. Ide o horský chrámový komplex na východe Bali. Celý komplex tvorí 7 samostatných chrámov a posvätných miest. Na vyšľapanie k najvyššiemu chrámu potrebuješ približne 2 hodiny a treba zdolať 1700 schodov. Ďalšou možnosťou je nechať sa vyviesť takmer na vrchol autom s miestnymi podnikavcami priamo z parkoviska:) Druhou zastávkou tohoto celodenného výletu je nádherný vodný palác Tirta Gangga s krásnym parkom, komplexom bazénov a vodnou fontánou. Nazval by som toto miesto oázou kľudu a pokoja. Chodia sem oddychovať aj domáci. Preklad názvu znamená "voda z rieky Gangy".

Súkromná rýchloloď na celý deň
Ráno ťa vyzdvihne priamo z ubytovania transfer, ktorý smeruje do prístavu pre rýchlolode. Tam už bude čakať súkromná "speed boat" pre 12 ľudí, s gaučom a slnečnou terasou, vybavená hudobným systémom a príslušenstvom na šnorchlovanie!
A kam vyrazíte? Plavba okolo ostrovov NUSA PENIDA / NUSA LEMBONGAN / NUSA CENINGAN. Plávanie s korytnačkami, mantami na najlepších miestach (manta point), šnorchlovanie pri chráme Budhu, ktorý sa nachádza pod vodou, prípadne mangrovníkové lesy. Okrem toho loď zakotví pri Nusa Lembongan...z jeho brehu sa zveziete autom do reštaurácie v krásnej zátoke, kde si vychutnáš super obed a bazén infinity pool.

CENA ZAHŔŇA
- spiatočnú medzinárodnú letenku Budapešť - Bali
- všetky letiskové poplatky
- príručnú batožinu
- raňajky priamo v hotely počas celého pobytu
- 3 celodenné výlety podľa programu vyššie (šofér / sprievodca na celý deň, vstupy)
- ubytovanie v príjemnom hoteli Bali Breezz 2min od pláže alebo iný hotel rovnakej kategórie (možnosť výberu ďalších hotelov)

- transfer letisko - hotel - letisko
- slovenského sprievodcu / delegáta na mieste a miestnych sprievodcov podľa potreby
- poistenie proti insolventnosti
- asistenčné služby


CENA NEZAHŔŇA
- stravu okrem uvedenej
- podpalubná batožina 30€
- vstup na atrakcie mimo celodenných výletov, ktoré sú v cene, taxi
  zapožičanie skútra a iné osobné výdavky

 

POZNÁMKA
Tento zájazd je určený pre každého, kto chce za kratší čas vidieť maximum z ostrova a taktiež pre ľudí, ktorí chcú spojiť perfektné výlety so zreteľom na oddych.
Naše cesty sú vynikajúce aj vtedy, ak chcete spoznať kultúru a lokálnych ľudí, miesta, kam nechodí veľa turistov a podobne.
Tieto trasy lietame najčastejšie z Budapešti, ale ak si želáš, vieme Ti vyhovieť
letom z Viedne alebo Prahy za prípatok. Túto požiadavku však musíš zadať ešte pred
záväznou objednávkou zájazdu. V prípade cenovej kalkulácie nás kontaktuj na dovolenka@dreamdestination.sk.
Očkovanie do tejto destinácie nie je povinné. Odporúčame Ti však
informovať sa o jeho výhodách/nevýhodách u svojho lekára alebo v inštitúte
očkovania a cestovnej medicíny. 
Cestovné poistenie taktiež nie je povinné, ale je určite veľmi dôležité.
Radi Ti zabezpečíme kvalitné poistenie na celú dobu zájazdu.

 


Výber ďalších skvelých hotelov za príplatok 
Jimbaran Bay Beach ****
   Jimbaran
     1 minúta chôdze od pláže

Plážový rezort a wellness centrum Jimbaran Bay ponúka ubytovanie s vonkajším bazénom s barom, strešný bar s výhľadom na more, bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet vo všetkých priestoroch a bezplatné parkovisko. V dochádzkovej vzdialenosti nájdete viacero reštaurácií s morskými špecialitami. V HIU Restaurant & Wine Lounge môžete ochutnať balijské a medzinárodné pokrmy. Recepcia rezortu je otvorená nepretržite.

    ★★★★                                                                  "Európsky" štýl hotelu
                         Skvelé raňajky
       
                         15 min od letiska                                                      
  Príplatok za hotel od 110€ / osoba!


       DETAIL HOTELA       


  
Flower Bud Bungalow ***
   Balangan
     5 minút chôdze od pláže

Toto ubytovacie zariadenie je postavené výhradne z prírodných surovín a materiálov, ako je bambus a prútie, čím harmonicky ladí s tropickým prostredím. Ponúka 12 metrový vonkajší bazén a kúpeľné procedúry. Vo vonkajšej reštaurácii, ktorá sa nachádza hneď vedľa bazéna, sa podávajú jedlá balijskej, indonézskej a klasickej medzinárodnej kuchyne. Supermarket, bankomat a pošta sa nachádzajú vo vzdialenosti 2,5 km

    ★★★                                                                    "Balijský" štýl hotelu
                     Pri pláži Dreamland Beach
                         30 min od letiska                                                      
  Príplatok za hotel od 90€ / osoba!


       DETAIL HOTELA       


  
INAYA Putri Bali *****
   Nusa Dua
     Priamo na pláži

Rezort INAYA Putri Bali sa nachádza priamo pri pláži Nusa Dua, 15 minút chôdze od nákupného centra Bali Collection a ponúka elegantné moderné ubytovanie s bezplatným Wi-Fi pripojením na internet a vonkajším bazénom. 
Na mieste sa nachádza reštaurácia s celodenným stravovaním, kde sa podáva výber jedál indonézskej a západnej kuchyne. Rodinné izby sú samozrejmosťou.

    ★★★★★                                                       Výborná lokalita na relax
                    Priamo na dlhej pláži
       
                    25 min od letiska                                                      
  Príplatok za hotel od 350€ / osoba!


       DETAIL HOTELA       


  
La Joya ****
   Balangan
     2 minúty chôdze od pláže

La Joya sa nachádza 2 minúty chôdze od pláže. Nachádza sa na útese priamo nad plážou Balangan. Ponúka bungalovy vyrobené z miestnych zdrojov bieleho vápenca. Rezort sa môže pochváliť miestnym umením, sochami a rezbárskymi prácami. K vybaveniu hotela patria 2 vonkajšie bazény a reštaurácia. Podávajú jedlá miestnej i medzinárodnej kuchyne. Klimatizované izby sú vybavené chladničkou a trezorom.

    ★★★★                                                          Priamo na útese nad plážou
                Surferská lokalita
     
                30 min od letiska                                                      
  Príplatok za hotel od 350€ / osoba!


       DETAIL HOTELA       


 

Prečo Dream destination?
Chceš ležať na pláži, vychutnávať si hotelové komplexy, alebo objavovať ostrovy, kde žijú domorodé kmene?
My ti nájdeme a sprostredkujeme zájazd, presne podľa predstáv. Dream destination je ako naše "dieťa", o ktoré sa vzorne staráme a chceme, aby bolo medzi vami cestovateľmi, dovolenkármi a výletníkmi "number one"!
KONTAKTY

Dream Destination
+421 910 106 202
+421 910 107 202

Predajné miesto
Pekárska 1168/15, Sereď 926 01

dovolenka@dreamdestination.sk www.dreamdestination.sk www.dovolenka.dreamdestination.sk 
www.zajazdy.dreamdestination.sk


Prihlás sa na odber newslettera© Všetky práva vyhradené - www.dreamdestination.sk
Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam